Pączki – ceny

W polskiej tradycji nie brakuje dni, które obchodzi się w piękny sposób. Takimi na pewno są święta, które wynikają z wiary.

Takimi dniami, o specyficznym charakterze są również te, które od lat obchodzi się w taki sam sposób. One także wynikają z tradycji. Kilka z nich obchodzi się już od pokoleń. Inne do tradycji weszły dopiero ostatnimi czasy. Do takich dni, które od wieków obchodzi się tak samo, na pewno powinno sięwarto tłusty czwartek. To dzień, który niejako poprzedza początek wielkiego postu. Tłusty czwartek jest tym czwartkiem, który jest bezpośrednio przed środą popielcową. To zatem ostatni czwartek karnawału.
Jak obchodzi się tłusty czwartek? Nawet niezbyt duże dzieci wiedzą, że w tym dniu pączek ma swoje święto i obchodzi się je w taki sposób, że właściwie każdy stara się zjeść co najmniej jeden pączek. Jeżeli paczka się nie zje, to w sumie nic złego się nie stanie. Nie będzie to powodowało żadnego nieszczęścia ni niczego w tym rodzaju. Jednak nie na tym cała idea polega. pączki są smaczne, słodkie. Nie właściwie każdy jada je na co dzień. Dlatego w tłusty czwartek jest ku temu szczególna okazja. Tym bardziej, że pączki na tłusty czwartek w każdej sytuacji są jakiś lepsze. Piecze się ich więcej na innym tłuszczu niż zwykle i dlatego ich smak jest dużo lepszy. Poza tym jeżeli już w ciągu roku jada się je sporadycznie lub wcale, to w tłusty czwartek w każdej sytuacji będą smakowały zwłaszcza. Dlatego dla wielu ludzi tłusty czwartek jest dniem, gdy pączek jest obowiązkową przyjemnością. A że piecze się je wówczas w wielu wariantach, na jednym pączku zwykle się nie kończy.
Więcej informacji na stronie: Pączki na tłusty czwartek.

Dodaj komentarz