Czy feromony są skuteczne?

Feromony są substancjami, które produkowane są przez rośliny i zwierzęta. Feromony produkują również ludzie. To niebywale delikatne substancje zapachowe, które mogą mieć bardzo zróżnicowane działanie. W świecie zwierząt mocne feromony decydują o tym, jaką pozycję dany osobnik zajmuje w stadzie.

Mają również duży wpływ na atrakcyjność płciową. Mogą też spełniać funkcje ochronne, ostrzegawcze i wabiące. Są one na tyle skuteczne, że zaczęto je produkować na skalę przemysłową.
Decyzje takie poparto licznymi badaniami, które potwierdziły, że działanie feromonów jest realnie duże i że dzięki nim postrzeganie danej osoby może być naprawdę inne. W chwili obecnej tworzy się te substancje w celach sprzedażowych. Zwykle sprzedawane są w drogeriach i perfumeriach, gdzie albo dolewa się je do wybranych perfum albo decyzję o ich użyciu zostawia się klientowi. Wówczas on sam ma możliwość stosować feromonów wówczas, kiedy pragnie, a nie za każdym razem, kiedy wykorzystuje kupionych perfum. O tym, czy feromony są efektywne na co dzień przekonuje się wiele osób. A te, które miały okazję doświadczyć ich działania, nie potrafią zwykle już z nich zrezygnować. Feromony zazwyczaj posiadają wpływ na ichniejszym życie zawodowe i osobiste. Jeżeli już feromony są adekwatnie dozowane zwykle jest to wpływ pozytywny. Takie substancje mogą posiadać wpływ na kunszt płciową i pozycję, jaką zajmuje się w pracy. To wyjątkowo chętnie wykorzystywane substancje przez przedstawicieli handlowych lub osoby, które w swojej pracy muszą zarządzać ludźmi. Feromony ułatwiają im to zadanie.
Zobacz także: męskie feromony.

Dodaj komentarz