Jakie rośliny uprawiać w ogrodzie?

W każdym ogrodzie muszą odnaleźć się rośliny ozdobne. Wspaniale zaaranżowany ogród to miejsce spotkań z znajomymi a także rodziną, niemniej jednak również miejsce, w którym odpoczywamy po trudnym dniu w pracy oraz zbieramy siły na kolejny dzień. Warto zatem dołożyć wszelkich starań, ażeby było to miejsce, w którym będziemy otoczeni przez piękne rośliny.

Na szczęście na rynku dostępnych jest sporo gatunków roślin ozdobnych, które nie tylko i wyłącznie pięknie wyglądają, niemniej jednak też uzupełniają dokładnie określone style aranżacji ogrodów. Taką rośliną, która powinna znaleźć się w każdym ogrodzie, jest trawa ozdobna. W tej roli dobrze sprawdza się Kostrzewa Sina o niebiesko-zielonych liściach tworzących ciekawe kępy w rabatach.
Hortensja, roślina która powinna odnaleźć się w każdym ogrodzie
Hortensje ogrodowe uznawane są za jedne z najpiękniejszych roślin ozdobnych. Odznaczają się cudownymi kwiatami. A przy tym, są to rośliny łatwe w uprawie, więc nawet osoby niedoświadczone w uprawie roślin poradzą sobie z jej pielęgnacją. Hortensja Hot Red to odmiana o czerwonych kwiatach, które bardzo długo utrzymują się na pędzie. Niewielkie rozmiary pozwalają uprawiać ją też na balkonach w donicach. Należy pamiętać, że hortensje lubią glebę o odczynie kwaśnym, dzięki czemu są zabezpieczone przed różnymi chorobami, ponieważ w takich właśnie glebach przyswajają najwięcej składników odżywczych i mikroelementów. Interesującą gatunkiem jest Hortensja pnąca, która przy stosownej pielęgnacji osiąga dosłownie kilkanaście metrów wysokości. Co najistotniejsze, świetnie znosi brak słońca.

Źródło: Fallopia.

Dodaj komentarz