Przekładnie kierownicze

Maglownica jest odpowiedzialna za za sprawność kierownicy. Elementy mechanizmu kierowniczego czasem się psują i są w stanie się zużyć. Maglownica odpowiada za bezpieczeństwo pasażerów, dlatego powinno się ją zregenerować przy najmniejszym uszkodzeniu.

Najczęstszymi przyczynami zużycia maglownicy są obciążenia układu kierowniczego, które zdarzają się zbyt na prawdę bardzo często. Przyczyniać się mogą do tego jazdy po nierównościach na drogach a także skręcanie kołami w lewo albo w prawo podczas stania w miejscu. Zużycie i obcieranie drążków kierowniczych nie amortyzują wstrząsów samochodów w prawidłowy sposób. Powoduje to przenoszenie drgań na samą maglownicę. Przy zużyciu maglownicy mogą być wyczuwalne luzy przy kierownicy czy opór podczas obracania kół. Powinno się ją wtedy zregenerować.
Naprawa maglownicy jest z całkowitą czyli stu procentową pewnością tańsza niż jej zupełna wymiana. Jest to jednakże czasochłonne. Każdą część powinno się zdemontować i oczyścić. Mechanicy mają obowiązek przeprowadzić odpowiednią diagnozę stanu technicznego, ażeby przeprowadzić dalsze działania. Jest to zazwyczaj szlifowanie i usunięcie zepsutych części, które trzeba wymienić na nowe. Części trzeba skonserwować i sprawdzić ich użyteczność.
Maglownica, która nie jest dobrze działająca stwarza zagrożenie na drodze. Przez awarię maglownicy możemy utracić prawidłowy tor jazdy czy przyczepności kół do powierzchni drogi. Nie powinno się bagatelizować objawów zepsutej maglownicy. Może wyjść to podczas rutynowej sprawdzeniu sprawności pojazdu czy innej naprawy.

Zobacz więcej: naprawa maglownicy łódź.

Dodaj komentarz