Dobór pracowników

Nie każda firma ma dzisiaj czas na wynajdowanie dobrych pracowników, bo jak aby na to nie patrzeć, to w każdej chwili zabiera czas i wymaga określonych działań. Dlatego dzisiaj w ogromnej liczbie przypadków firmy podejmują współpracę z agencjami, które proponują im doradztwo personalne.

W agencjach pracują osoby, które idealnie znają się na rekrutowaniu pracowników. Są nimi nie wyłącznie profesjonalni rekruterzy, niemniej jednak i osoby, które perfekcyjnie znają się na doradztwie personalnym. W agencjach tego rodzaju w większości przypadków zatrudnia się też psychologów.
Z pomocy agencji rekrutacyjnych najczęściej korzystają te firmy, którym nie preferuje się przechodzić przez całe etapy rekrutacyjne. W każdym wszak takim przypadku procedury zaczynają się przeglądaniem nadesłanych aplikacji. Jeśli takich jest dużo, wiele czasu zajmuje ichniejszym przeglądanie i wychwytywanie tych najlepiej odpowiednich. Jeżeli zadanie to zleci się agencjom, które oferują doradztwo personalne Katowice, cała praca związana z procesem rekrutacyjnym, spada na jej pracowników. Oni dokonują wstępnej selekcji. Oni wskazują kandydatów, którzy na określone stanowisko mogliby się nadawać. Ichniejszym celem jest także przeprowadzenie wstępnych rozmów kwalifikacyjnych. W ten sposób cała rekrutacja powierzana firmie zewnętrznej może zakończyć się tym, że do docelowego pracodawcy trafia paru ostatecznych kandydatów i pośród nich dokonywany jest wybór. Agencja, której przedmiotem działania jest doradztwo personalne, wysyła do pracodawcy kandydatów najlepszych. W podjęciu ostatecznej decyzji głos należałoby już do klienta, czyli firmy poszukującej pracownika.
Zobacz również: http://talentselect.pl.

Dodaj komentarz