Czy warto montować ogrzewanie podłogowe frezowane?

Ogrzewanie podłogowe polega na rozmieszczenie rurek przewodzących ciepło w podłodze. Charakteryzuje się równomiernym rozprowadzeniem ciepła i lepszą niż w przypadku ogrzewania kaloryferami cyrkulacją powietrza. Nie powstają strefy cieplejsze i zimniejsze w pomieszczeniu.

Najnowszym wyjściem jest ogrzewanie podłogowe frezowane, które pozwala szybką instalację rurek grzewczych bez konieczności skuwania posadzki.
Zalety ogrzewania podłogowego frezowanego
Na początku trzeba podkreślić, że ogrzewanie podłogowe frezowane może być stosowanie zarówno na etapie powstawania budynku jak i w budynkach ukończonych i zamieszkałych. Kluczowe jest frezowanie pod ogrzewanie podłogowe, czyli wycinanie niedużych otworków w posadzce, a następnie umieszczanie w nich rurek odprowadzających do wnętrza ciepło. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie powinno się skuwać podłóg, co wiąże się z dość wyuzdanymi pracami budowalnymi. Rowki dla rurek grzewczych wycinane są za pomocą specjalnego urządzenia, które wyposażone jest w odkurzacz, który zasysa powstający w czasie frezowania pył. W związku z tym nie przedostaje się on do pomieszczenia i nie zanieczyszcza żadnych powierzchni. Montaż ogrzewania podłogowego frezowanego przebiega znacznie szybciej i sprawniej niż w przypadku instalacji metodami tradycyjnymi, czyli przebiegającymi ze skuwaniem podłóg i ponownym ich zalewaniem po umieszczeniu rurek. Jest to więc rozwiązanie, które w szczególności sprawdzi się w domach już zamieszkałych, gdzie domownicy podczas prowadzonych prac znajdują się na miejscu.
Źródło: ogrzewanie podłogowe frezowane.

Dodaj komentarz