Regeneracja filtrów DPF

Posiadaniu samochodu osobowego na ropę jest zdecydowanie o wiele tańsze w eksploatacji, niż benzyna. Dla osób poruszających się samochodem osobowym tylko w obrębie jednego miasta może to nie posiadać zbyt dużego znaczenia. Jeżeli już natomiast wykonujecie miesięcznie setki lub tysiące kilometrów, to warto zainwestować własne pieniądze w diesel.

Wasze comiesięczne koszty eksploatacji samochodu osobowego znacznie spadną, co na pewno ucieszy każdego kierowcę. Co kilka lat będziecie natomiast musieli szczegółowo oczyścić filtr DPF znajdujący się w waszym samochodzie osobowym. Czyszczenie DPF oferuje wiele profesjonalnych warsztatów samochodowych, więc na pewno ta funkcja nie spowoduje wam za dużego kłopotu.
Regeneracja DPF jest jednak możliwa wyłącznie w sytuacji dość silnego zabrudzenia filtra. Jeżeli został on już totalnie zabrudzony albo zużyty, to na nieszczęście będziecie musieli zainwestować swoje środki finansowe w nowy filtr. Na szczęście bardzo łatwo jest się zorientować, kiedy wasz filtr DPF jest silnie zabrudzony. Z waszej rury wydechowej zacznie ulatniać się bardzo ciemny dym, który świadczy o niewydolności filtra DPF. W takim wypadku warto jak najszybciej odwiedzić profesjonalny warsztat samochodowy zajmujący się czyszczeniem filtrów. Cała usługa potrwa jedynie kilkanaście minut i będziecie już mogli ruszyć w dalszą trasę ze bardzo dobrze działającym filtrem. Nie musicie zatem obawiać się kilkudniowej naprawy waszego samochody z powodu zanieczyszczonego filtra. Znakomita większość warsztatów wykonuje tą usługę od ręki, co jest z całą pewnością o sporo bardziej komfortowym rozwiązaniem dla kierowców.
Warto sprawdzić: Regeneracja DPF.

Dodaj komentarz