Tlenoterapia – wydolność organizmu

O ile chcemy poprawić własne samopoczucie, jak też ogólną wydajność organizmu, to niewątpliwie warto skorzystać z przyszłościowych rozwiązań, które zyskują coraz większe uznanie, na przykład takich jak normobaria. Jest to terapia przeprowadzona w ustaleniach podwyższonego ciśnienia, jak także zwiększonego stężenia tlenu, dwutlenku węgla oraz wodoru, co wiąże się ze znacznymi korzyściami zdrowotnymi.
Co warto wiedzieć na temat terapii podwyższonym stężeniem tlenu?
Na początku trzeba rozwiać wątpliwości tych wszystkich, którzy sądzą, że terapia w komorze normobarycznej jest w jakiś sposób niebezpieczna.

Otóż komora normobaryczna stwarza bezpieczne warunki, w których dolegliwości, schorzenia, jak też urazy są leczone dzięki podwyższonemu stężeniu tlenu, ale też dwutlenku węgla oraz wodoru. Wodór między innymi przyspiesza oczyszczanie organizmu z toksyn oraz wolnych rodników, co daje bardzo dobre efekty w postaci odmłodzenia organizmu. Jednakże dwutlenek węgla działa w ten sposób, że rozszerza naczynia krwionośne, a tym samym ułatwia dostęp tlenu wraz z krwią do nieprosto dostępnych miejsc, przez co zwiększa w znaczący sposób dotlenienie organizmu, co przekłada się na dokładnie sprecyzowane korzyści zdrowotne, między innymi takie jak powiększenie wydolności organizmu. Trzeba także dodać, że normobaria łódzkie to sposób na to, by dojść do siebie np po przebytych urazach czy ciężkich zabiegach chirurgicznych, ponieważ tlenoterapia korzystnie wpływa na przyspieszenie procesów gojenia ran, regenerację tkanki, jak także stymuluje pracę układu odpornościowego.

Sprawdź: komora normobaryczna.

Dodaj komentarz