Pozycjonowanie – wpływ na popularność strony www

Wydaje się, że umieszczanie linków w tekście jest bardzo proste. Wystarczy wpisać odpowiednią komendę, zakryć treścią i wszystko gotowe. Z technicznej strony, jak najlepiej.

Problem polega na tym, że czytającymi strony internetowe nie są technicy, który oceniają jedynie poprawność zaprojektowania. Przeciwnie- strony internetowe przeglądają zwykli ludzie, którzy koncentrują się na treści. Te same osoby bardzo nie preferują, gdy na siłę im się coś wciska, gdy tekst napisany jest wyłącznie po to, ażeby wylansować coś innego. Bardzo szybko odchodzą od stron, gdzie przewijają się takie wątki. Bardzo trudno zresztą się dziwić- ani jedna osoba nie preferuje ażeby nadużywano jego zaufania. Użytkownik globalnej sieci wchodząc na stronę oczekuje, że spotka się z wartościową treścią, a nie krypto-reklamą. O ile ktoś potrzebuje podlinkować w tekście parę rzeczy, musi zrobić to umiejętnie.
Przede wszystkim, kryterium kluczowym powinno być to, że preferuje się być fair. Znaczy to, że każdy tekst powinien posiadać w sobie jakąś wartość. Na 100 procent, nie chodzi o to, ażeby wszystko w internecie było maksymalnie profesjonalne. Wiele osób robi coś hobbystycznie, inni nie otrzymują za prowadzenie strony takiego wynagrodzenia, ażeby odpowiadało to najwyższej jakości. Natomiast niezależnie od tego, jak i za ile coś się robi, tekst nie powinien być zlepkiem bezsensownych zdań. Nie powinien również posiadać chwytliwych, nieprawdziwych tytułów. Pewnie kilka osób czytających natknęło się na ten główny problem, gdy to tytuł obiecywał szokujące wiadomości, jednak faktycznie nie pokazywał żadnej dodanej wartości. Takie praktyki są godne potępienia.
Następnym ważnym kryterium jest naturalność. Linki powinny wpasowywać się w tekst. Po stronie piszącego stoi o tyle trudniejsze zadanie, że nawet kiedy pisze jakiś treść pod link, treść powinien o niego zahaczać i wkomponowywać go jako część całości. Na pewno trzeba nad tym ciut pomyśleć, jednakże efekt jest świetny. Nawet jedna osoba wszakże nie woli zapychać internetu bezsensownymi treściami, a w zasadzie jeżeli już czytelnik już po pierwszym akapicie stwierdzi, że wszystko jest wyłącznie pretekstem dla linku, niechętnie w niego kliknie. Polecam pamiętać o tych regułach.
Źródło informacji: zaplecze seo.

Dodaj komentarz