Jaką dietę stosować po usunięciu woreczka żółciowego?

Dolegliwości powiązane z woreczkiem żółciowym czy wątrobą są bardzo bolesne i nieprzyjemne. Najczęściej wiąże się to z silnym bólem w nadbrzuszu. Coraz częściej ból promieniuje także pod łopatkę.

Jeżeli dolegliwości bólowe nie ustają, trzeba niezwłocznie zgłosić się do lekarza. Leczenie zazwyczaj ma charakter farmakologiczny, w ostateczności woreczek żółciowy może być usunięty. Jednym z najważniejszych elementów terapii chorób woreczka żółciowego jest właściwa dieta. Warto zatem poznać więcej informacji na temat woreczek żółciowy dieta.
Jaką dietę stosować na woreczek żółciowy?
Wiele ludzi zastanawia się, jak wspomagać wątrobę po usunięciu pęcherzyka żółciowego. Otóż jednym z najbardziej skutecznych rozwiązań jest stosowanie się do zasad diety przewidzianej po usunięciu woreczka. Podstawowa zasada diety po usunięciu woreczka żółciowego to potrawy lekkostrawne a także ograniczenie ilości spożywanego tłuszczu. Co za tym idzie, dieta powinna być bogata przede wszystkim z ogromnej ilości świeżych warzyw i owoców, które są skarbnicami witamin, minerałów a także makro i mikroelementów, które korzystnie wpływają na funkcjonowanie całego organizmu, a więc także na działanie układu pokarmowego. W dodatku, dieta na woreczek żółciowy powinna być oparta na potrawach gotowanych i duszonych, a nie smażonych. Warto więc przestawić się na gotowanie na parze, co w znaczący sposób ogranicza ilość stosowanych tłuszczy. Z diety nie należy w pełni usunąć mięsa, ale warto wybierać jego chude odmiany, tj. drób, królik czy polędwiczki.

Zobacz więcej: woreczek żółciowy dieta.

Dodaj komentarz