Zainwestuj w dobry naciąg

Niedawno tenis ziemny stał się niesamowicie popularnym sportem w naszym kraju. Nic zadziwiającego, skoro mamy wielu świetnych tenisistów, którzy od lat odnoszą olbrzymie sukcesy na arenie międzynarodowej i zgarniają milionowe nagrody za wygranie jednego turnieju. Tenis ziemny nie jest na nieszczęście sportem dla każdego z powodu dość znaczącej bariery finansowej.

Jest to w rzeczywistości bardzo drogi sport, który wymaga wydania średnio kilkuset zł miesięcznie. Na tą sumę składają się zajęcia z instruktorem, wynajem kortu tenisowego, wymiana rakiety tenisowej, czy naciągu. Rakiety tenisowej nie wymienia się oczywiście zbyt w znaczącej liczbie sytuacji, ale naciąg tenisowy już tak.
Jeśli zajmujecie się tenisem ziemnym amatorsko to powinniście średnio co dwa lub co trzy miesiące zdecydować się na obieg naciągu w waszej rakiecie tenisowej. Osoby traktujące ten sport poważniej powinny przynajmniej raz na 4 tygodnie zdecydować się na tą wymianę, a wręcz co dwa tygodnie przy bardziej intensywnych treningach. Najlepszy naciąg tenisowy jest dostępny jedynie w profesjonalnych sklepach sprzedających specjalistyczny i dość drogi sprzęt tenisowy. Im wyższa jakość naciągu tenisowego, tym nie gorzej, gdyż po prostu posłuży on wam na dłużej i łatwiej wam będzie odbijać piłeczkę. Regularna wymiana naciągu jest niezwykle ważna zarówno dla kobiet, jak i dla facetów. Z powodu swojej siły mężczyźni o wiele szybciej zużywają naciągi, dlatego warto pilnować ich stanu. Z kolei kobiety nie będą wstanie utrzymać się dłużej na korcie bez posiadania sprawnego naciągu.
Źródło informacji: najlepszy naciag tenisowy.

Dodaj komentarz