Co to jest przesilenie jesienne?

Jesień to z pewnością okres, w którym wielu osobom dokuczają objawy tj. pogorszenie samopoczucia, apatyczność, brak energii do działania czy również kłopoty z zasypianiem. Należy podkreślić, że chandra jest dosyć często występującym zjawiskiem, które tyczy się osób w różnym wieku, a więc zarówno osób w wieku podeszłym jak również młodych.
Jesienna chandra – na co zwrócić uwagę?
Głównie należy podkreślić, że jeżeli zastanawialiśmy się, czym jest przesilenie jesienne, to musimy mieć świadomość, że jest to choroba afektywna sezonowa, która wywołana jest przede wszystkim obniżoną ekspozycją na naturalne promienie słoneczne.

Warto tutaj wspomnieć również o tym, że niedomiar słońca sprawia w głównej mierze brak stosownej ilości witaminy D, która odgrywa jedyną rolę w wielu procesach fizjologicznych w organizmie. Warto dodać także o tym że w tym czasie obniża się poziom serotoniny nazywanej hormonem szczęściem. Warto pamiętać o tym, że objawy przesilenia jesiennego mogą jednakże ulec złagodzeniu poprzez zastosowanie sprawdzonych metod, na przykład takich jak wprowadzenie pokarmów, które bogate są w witaminy, a zatem między innymi witamina C. Witamina C zawarta jest w warzywach a także owocach, na przykład w pomarańczach grejpfrutach cytrynach, niemniej jednak też w brokułach czy też w papryce. Kolejne sprawdzony sposób na to, aby poradzić sobie z pogorszeniem samopoczucia w okresie jesieni, to wprowadzenie regularnej aktywności fizycznej. Może być to np bieganie, niemniej jednak popularne są również takie formy ruchu jak nordic walking i jazda na rowerze.

Sprawdź: sposób na chandrę.

Dodaj komentarz