Wyspa Faro

Z pewnością ogromne zainteresowanie wzbudzają wyjątkowe miejsca, które mają wyjątkowy charakter, choć ze względu na niesamowite krajobrazy oraz scenerię. Takim właśnie miejscem jest wyspa Faro, czyli bardzo niewielka wyspa położona blisko wybrzeży Gotlandii, do której możemy dostać się promem, a rejs trwa zaledwie kilka minut.
Co warto wiedzieć na temat wyspy Faro?
Na początku należy podkreślić, że jest to wyspa, która odróżnia się wyjątkowym krajobrazem, który tworzą między innymi przepiękne wapienne skały, które bogate są w zarośla czy też wrzosowiska.

To niezwykła sceneria sprawiła, że osiedlił się tam jeden z bardziej znanych reżyserów, a mianowicie Ingmar Bergman. Spędził na tej wyspie prawie że 40 lat i tam również został pochowany zgodnie ze swoim ostatnim życzeniem. Należy pamiętać o tym, że wyspa jest tak piękna, że została wybrana przez reżysera ze względu na wyjątkowość fotografii plenerowych. Dodatkowo, Bergman docenił również niepowtarzalność tej wyspy, która stanowiła dla niego pustelnię, gdzie mógł tworzyć. Obrazy krajobrazu z tej wyspy przewijają się w wielu filmach, które odniosły sukces komercyjny i przeniknęły do świadomości wielu widzów. Nie powinno zatem być zaskoczeniem, że ta wyspa budzi tak ogromne zainteresowanie nie tylko wielbicieli wyjątkowej przyrody i dzikiej natury, niemniej jednak także miłośników kina, a szczególnie filmów tego znanego szwedzkiego reżysera. Warto zatem zaznajomić się ze zdjęciami, które idealnie ilustrują wyjątkowy klimat tej niepowtarzalnej małej wyspy położonej niedaleko Gotlandii.

Źródło: wyspa Faro.

Dodaj komentarz