Suszarka do rąk

O tym, że po skorzystaniu z toalety powinno się umyć ręce, wie prawie każdy. Niewątpliwie z praktykowaniem tej zasady bywa różnie.

Jeśli zapytać ludzi, czy myją ręce po czynnościach w toalecie, to prawie każdy raczej odpowiada, że tak, ale ile w tym jest prawdy? Bardzo trudno to oszacować. Tak czy przeciwnie w każdej publicznej toalecie znajduje się miejsce, gdzie ręce można umyć. W takich miejscach znajdują się również w znaczącej liczbie przypadków suszarki do rąk, dzięki którym ze znakomitym skutkiem można wysuszyć mokre ręce. Ze stuprocentową pewnością w niektórych przypadkach zamiast takich suszarek znajdują się pojemniki z papierowymi ręcznikami.
Które z tych rozwiązań wydają się bardziej praktyczne. W zasadzie i jedne i drugie spełniają swoje zadanie. Niektórzy są przekonani, że suszaki do rąk są bardziej praktyczne, bo nie należy pamiętać o tym, ażeby na bieżąco uzupełniać podajniki w papierowe ręczniki. Poza tym ludzie mają tendencję do ichniejszym marnowania, zatem generują one dodatkowe koszty. Z kolei suszarki do rąk są zasilane prądem, więc za ich utrzymanie też trzeba płacić. Wielu ludzi z kolei jeżeli już ma do wyboru ręcznik papierowy i suszarkę, decyduje się na ręcznik, bo ten nieco szybciej osusza ręce. O ile z całą pewnością pojemnik na nie jest wypełniony. Nieprosto dobitnie powiedzieć, które z tych rozwiązań jest bardziej praktyczne. Faktem, jednak jest to, że w przyszłościowych pomieszczeniach użytku publicznego kategorycznie częściej montuje się jednak suszarki do rąk. Ich koszty nie są zbyt drogie, a ich serwisem zajmują się specjalistyczne firmy. W wielu przypadkach montuje się i suszarki i pojemniki na papierowe ręczniki.
Sprawdź: suszarki do rąk.

Dodaj komentarz