Piękna trawa

Śliczne ogrody z połaciami zielonej trawy..

Zielone boiska z nawierzchnią lśniącą po deszczu. Taki widok cieszy oko nie tylko wykwalifikowanego ogrodnika, niemniej jednak i każdego miłośnika natury. Na nieszczęście nie każda nawierzchnia sprzyja założeniu i uprawie naturalnego trawnika. W takim przypadku pojawia się opcja alternatywna, jaką jest możliwość zakupu sztucznej trawy. Odpowiednio dopasowana nawierzchnia nie będzie niczym różnić się od trawy naturalnej i przede wszystkim nie wymaga poświęcania wielu godzin na przycinanie, nawożenie i podlewanie. Kwestią oczywistą jest odpowiednie przygotowanie terenu- wiąże się ono z wysypaniem podłoża piaskiem oraz drobnym kruszywem, wykonaniem tzw. korytek odprowadzających wodę, a niekiedy powinno sięwarto także położyć specjalną piankę. Po takich czynnościach śmiało możemy rozkładać nabytą trawę.
Sztuczna trawa wyróżnia się przede wszystkim odpornością na czynniki atmosferyczne. Mimo upływającego czasu, opadów deszczu, śniegu i ostrych promieni słonecznych trawa zachowa swój pierwotny kolor i przez kilka sezonów będzie cieszyć oko właścicieli. Prócz wykorzystania w ogrodach, przydomowych placach zabaw czy dowolnie wybranych miejscach, sztuczna trawa co raz częściej znajduje swe miejsce na balkonach i tarasach. Takie rozwiązanie znajduje grono zarówno zwolenników jak i przeciwników. Jeśli jednak zależy nam na oryginalnym wyglądzie tarasu jest to strzał w dziesiątkę. Rzeczą oczywistą jest, że polecam o taką nawierzchnię adekwatnie dbać, przede wszystkim w okresie jesiennym usuwać z niej zeschłe liście, a zimą zalegający śnieg. Oprócz tym nie wymaga wyżej wspomnianych prac ogrodniczych, jest odporna na blaknięcie, czy czynniki mechaniczne. śmiało możemy ustawiać na niej ogrodowe meble, donice z roślinami itp.
Sztuczną trawę możemy kupić zarówno w stacjonarnych sklepach ogrodniczych, jak i sklepach internetowych, decydując się na rodzaj , a ponadto wymiary dopasowane do naszych potrzeb.
Więcej informacji na stronie: imitacja naturalnej trawy.

Dodaj komentarz